PortAgora bestaat 45 jaar!

PortAgora 45 jaar! Een hele week feest in de winkel

Op 27 augustus 2026 bestaat Stichting PortAgora 45 jaar. Dat willen de vrijwilligers, managers en bestuur niet ongemerkt voorbij laten gaan. Feest voor de medewerkers, maar ook voor de klanten.

Over PortAgora
KringloopWarenhuis Portagora verkoopt goederen zoals kleding, servies, speelgoed, meubels, boeken, elektronica die door klanten worden aangeleverd. En zo draagt PortAgora al jaren bij aan de lokale circulaire economie en aan verduurzaming van de stad. De winkel draait op vrijwilligers die duurzaamheid en sociale initiatieven een warm hart toedragen. Sommigen werken zelfstandig met vakkennis, voor andere vrijwilligers is PortAgora een (beschutte) werkplek aangepast aan hun mogelijkheden en het biedt hen een sociaal netwerk. Stichting PortAgora heeft geen winstoogmerk. Alles wat overblijft na aftrek van de vaste lasten gaat naar lokale goede doelen waar de vrijwilligers zelf voor kiezen. KringloopWarenhuis PortAgora zit achter de Westermarkt in de D.J. Jittastraat 6, naast de Action.

Hoe het begon
Vanaf 1981 zet Stichting PortAgora zich in voor mensen die wat extra steun goed kunnen gebruiken. De eerste jaren was dat vooral gericht op Polen, later volgden acties en projecten in voormalig Joegoslavië en het Oostblok. De winkel ging een steeds belangrijker rol spelen en is tegenwoordig het hoofdbedrijf van de nog steeds ideële Stichting PortAgora. Het is een kringloopwinkel, maar vooral een gemeenschap waar duurzaamheid, menselijkheid, inclusiviteit en verbondenheid centraal staan.

De hele week acties voor klanten
De hele week van 24 tot en met 28 augustus zijn er allerlei acties voor klanten. Denk aan een Rad van Fortuin met kortingsacties van 45 cent, 45% e.d. En je krijgt een leuke attentie als je 45 jaar bent. Er zijn goodiebags te winnen en er is een doorlopende slideshow in de winkel met allemaal foto’s van PortAgora en haar vrijwilligers door de jaren heen. En er is natuurlijk een grabbelton voor de kindjes.

27 augustus: dé feestdag. Iedereen welkom!
Donderdag de 27e is dé feestdag in de winkel voor klanten, (oud) vrijwilligers en belangstellenden. De hele dag staat er een leuke traktatie voor iedereen klaar met koffie of thee. Om 13.00 uur is er muziek van vrijwilliger en DJ Henk. Om 14.00 u is er een modeshow door vrijwilligers. Daarna een officieel gedeelte met ruimte voor een praatje en met spoken word performer Rik Zutphen. Dan om 15.45 live karaoke met Rogier (meezingen?) en er is de hele dag een photobooth. En… we hebben tussendoor ook nog een leuke verrassingsact. Een vol programma waar we allemaal heel veel zin in hebben. Nou ja, redenen genoeg om gezellig langs te komen.

Eigen feestje voor de vrijwilligers
Vrijdag de 28e gaan de medewerkers zelf een feestje vieren en sluit de winkel om 16.00 uur. Zaterdag 29 augustus moeten ze allemaal uitrusten en bijkomen en is de winkel gesloten. En maandag 31 augustus staan de medewerkers weer fris en fruitig klaar voor de klanten: op naar het volgende lustrum!

PortAgora 45 jaar!

Een hele week
feest in de winkel!

Op 27 augustus 2026 bestaat
Stichting PortAgora 45 jaar.

En dat gaan we vieren!